تبلیغاتسیاره‌ای مانند زمین کشف شد
نزدیک بودن این سیاره کشف شده به خورشید خود سبب شده است تا دمای سطح آن در حدود 3,600 فارنهایت باشد. آغاز روز و شب در این سیاره 20 ساعت انجام می‌گیرد.
محققان و ستاره شناسان موفق به کشف سیاره‌ای جدید خارج از منظومه شمسی شدند که شبیه به زمین است. این سیاره جدید ظاهری شبیه به اوایل شکل‌گیری کره زمین دارد و در حال حاضر بسیار داغ است.

به گزارش عصر ایران به نقل از سایت ستاره‌شناسان اروپا،‌ تاکنون محققان و ستاره شناسان بسیاری به دنبال پیدا کردن سیاره‌ای مشابه به زمین در خارج منظومه شمسی بوده‌اند، اما تاکنون سیاره‌ای سنگی مانند زمین را مشاهده نکرده‌اند و در حدود 300 سیاره گازی کشف کرده‌اند و این برای نخستین بار است که تیم تحقیقاتی اروپا موفق به کشف اولین سیاره سنگی در خارج از منظومه شمسی شده‌اند.

به گفته یکی از محققان Artie Hatzes، به زبان ساده ما همگی بر روی یک تکه سنگ زندگی می‌کنیم. به گفته این محقق، سیاره کشف شده شباهت‌های بسیار زیادی به زمین دارد این در حالی است که این سیاره کشف شده به خورشید خود نزدیکتر از فاصله زمین و خورشید منظومه ی شمسی است.
 
عکس گرفته شده از سیاره تازه کشف شده که در حال گردش به دور خورشید خود است. این سیاره به «توده گداخته» معروف است

 

 
نزدیک بودن این سیاره کشف شده به خورشید خود سبب شده است تا دمای سطح آن در حدود 3,600 فارنهایت باشد. آغاز روز و شب در این سیاره 20 ساعت انجام می‌گیرد.

به گفته این محقق، این سیاره هنوز داغ است و ما آن را «توده گداخته» می‌نامیم. این کشف بزرگ سبب شده است که بسیاری از محققان به ایجاد زندگی در سیاره دیگری در خارج منظومه شمسی فکر کنند. این خبر در کنفراس آخرین یافته‌های محققان در روز چهارشنبه به ثبت رسید. این در حالی است که فاصله این سیاره از زمین در حدود 500 سال نوری است. هر سال نوری در حدود 6 تلریون مایل است.

این در حالی است که اندازه این سیاره نزدیک به اندازه زمین است و قطر این سیاره تنها یک و نیم برابر بزرگتر از زمین است و وزن آن پنج برابر زمین گزارش شده است.
طبقه بندی: مقالات جالب نجومی، 
پنجشنبه 26 شهریور 1388 توسط محسن | نظرات ()


این وبلاگ با هدف افزایش اطلاعات نجومی شما تاسیس شده است امیدواریم که اطلاعات ما مورد استفاده و رضایت شما قرار گیرد . ما را از انتقادات و پیشنهادات خود بهره مند سازید . به دلیل نتایج حاصل شده از نظر سنجی سعی می کنیم تا پست ها را به گونه ای بنویسیم تا بیشتر مورد استفاده دانش آموزان عزیز قرار بگیرد .متشکریم
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
آتشفشان ها در فضا (9)
تلسکوپ ها (20)
اسطرلاب (12)
ماده تاریک (15)
کتب نجومی (42)
کهکشان ها (32)
تاریخچه نجوم (11)
کسوف و خسوف (33)
مقالات جالب نجومی (44)
وسایل و ابزار نجومی (50)
دانشمندان علم نجوم (64)
اصطلاحات نجومی (130)
منظومه شمسی (41)
درباره علم نجوم (20)
نجوم در اسلام (43)
اجرام آسمانی (120)
دنباله دار ها (18)
سحابی ها (15)
ماهواره ها (39)
سیارک ها (15)
سیاه چاله (17)
ستارگان (31)
آموزش (115)
احسان
محسن
مهر 1391
شهریور 1391
فروردین 1389
بهمن 1388
آذر 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اندازه گیری فاصله ی زمین تا خورشید با استفاده از روش Huddle
اندازه گیری فاصله ی زمین تا خورشید با استفاده از روش Halley
کهکشان کارت ویل
نکات جالب در مورد فضا
هاله تاریک (Dark halo)
نوار راه شیری
کهکشان راه شیری
کهکشان اندروما
ناحیه ساختار مارپیچ
شبه کره بسیار عظیم
برامدگی های کهکشانی
بازو های مارپیچی
کهکشان مار پیچی ( قسمت دوم )
کهکشان های نامنظم(قسمت دوم)
ویژگی کهکشان ها
لیست آخرین مطالب