تبلیغاتویژگی سحابی جبار(شکارچی) قسمت اول
سحابی شکارچی که به نام سحابی جبار هم معروف است تنها سحابی آسمان است که با چشم غیرمسلح هم دیده می‌شود. مکان این سحابی در جنوب کمربند شکارچی است.
سحابی در حقیقت بخشی از یک سحابی بسیار بزرگتر است که ابر مولکولی اوریون مجتمع نامیده می‌شود . ابر مولکولی اوریون مجتمع در سرتاسر صورت فلکی شکارچی گسترش یافته است و شامل حلقه برنارد، سحابی ابری کله اسبی ، 43 M ، 78 M و سحابی شعله می شود. ستارگان در سرتاسر سحابی جبار در حال تشکیل هستند، و به علت این فرایند حرارت شدید این منطقه ویژه اشعه مادون قرمز است . سحابی قابل رویت است با چشم غیر مسلح حتی در مناطقی که توسط آلودگی نور تحت تاثیر قرار گرفته. به نظر می رسد که در منطقه میانی در سحابی شکارچی، سه ستاره در جنوب کمربند جبار واقع شده است . این ستاره تاریک(فازی) توسط ناظز تیزبین آشکار می‌شود و حالت گازی آن بوسیله دوربین دوچشمی و تلسکوپ کوچک آشکار می‌شود .  
 
سحابی جبار شامل خوشه باز بسیار جوان، که به چهارضلعی منتظم شناخته شده است و با توجه به روشنایی و نور اولیه جزء چهار ستاهر نخستین است . دو تن از این‌ها را در شب با دید خوب می توان داخل اجزاء تشکیل دهنده سیستم‌های دوتایی قرار داد . و آن‌ها را در شش ستاره کل قرار داد. ستاره‌های چهار ضلعی غیر منظم، همراه با بسیاری از ستاره‌های دیگر، هنوز در سال‌های اولیه هستند . چهار ضلعی غیر منتظم ممکن است جزعی از خوشه سحابی جبار بسیار بزرگتر باشد که انجمنی درباره 2.000 ستاره داخل یک قطر 20 سال نوری است . . دو میلیون سال پیش این خوشه ممکن است از خانه فراری ستاره یک اربه ران ،، اریس 53، و مو(حرف دوازدهم یونانی) حمل که در حال حاضر در حال دور شدن از سحابی با سرعت بیش از 100 کیلومتر/ثانیه است .[7] ناظران تمایل دارند به طور برجسته یک رنگ متمایل به سبز مشخص به سحابی نسبت دهند علاوه بر مناطق قرمز و زمینه آبی-بنفش. رنگ قرمز به خوبی توسط Hα درک شده (استفاده شده) که با خط تابش نو ترکیبی در طول موج 656.3 نانومتر ایجاد می شود. رنگ امیزی آبی- بنفش اشعه است تابش بازتابیده از ستاره ای پرجرم از طبقه 0 در هسته سحابی است. رنگ سبزیک معما برای ستاره شناسان در اوایل قرن 20 بود، چون هیچ یک از خطوط طیفی شناخته شده در آن زمان نمی توانستند آن را توضیح دهند . برخی گمانه زنی‌ها وجود داشت که خطوط باعث بوجود آمدن این عنصر جدید بودند و نام nebulium برای این ماده اسرار آمیز ابداع شده بود . به هر حال، با درک بهتر از فیزیک اتمی بعداً مشخص شد که طیف‌های سبز با احتمال کم انتقال الکترون از دو جهت در اکسیژن یونیزه شده، و به اصطلاح جهش الکترونی ممنوع را سبب شد . این تابش تمام شد، اما تکثیر آن در آزمایشگاه غیر ممکن بود زیرا به یک برخورد خاموش و تقریبا عاری از محیط زیست در فضا وابسته بود .
تصاویر نوری آشکار ابرهای گازی و گرد و غبار در سحابی جبار؛ تصویر مادون قرمز ( سمت راست ) نشان می دهد ستاره درخشان جدید در درون آن است . دانشگاه وندربیلت، ناسا، و ایسا .C.R Dell ' O .
سحابی جبار به طور کامل گسترش یافته در میان منطقه 10 درجه از آسمان ، و شامل برهای گاز و گرد و خبار طبیعی، انجمن ستاره، حجم یونیزه از گاز و سحابی بازتابی. سحابی به شکل یک ابر تقریبا کروی است که تراکم قله در نزدیکی هسته وجود دارد. [19] ابر درجه حرارت تا 000،10 کلوین دارد .، اما این دما می افتد و به طرز چشمگیری در نزدیکی لبه سحابی است . [20] برخلاف توزیع چگالی، نمایش ابر طیف وسیعی از سرعت و تلاطم، به خصوص در اطراف منطقه هسته مشاهده می‌شود . حرکات نسبی تا 10 کیلومتر بر ثانیه (22،000 مایل در ساعت) هستند، با اختلافهای محلی تا حدود50 کیلومتر بر ثانیه و احتمالا بالاتر / مدل نجومی فعلی سحابی متشکل از منطقه تقریبا یونیزه شده که در Orionis 1Theta متمرکز شده است، ستاره مسئول بسیاری از اشعه ماوراء بنفش یونیزه شده است .(این ساتع می‌کند 3-4 برابر نور Photoionizing به عنوان ستاره درخشان بعدی A Orionis 2Theta ) [21] این نا منظم است، رنگ مایل به قرمز مقعر از بیشترین بی طرفی، با چگالی زیاد از ابر، با انبوهی از گاز خنثی دروغین در خارج از منطقه قرمز رنگ احاطه شده است. این به نوبه خود در تاریخ محیط مولکولی اوریون ابر نهفته است. ناظران نام‌های گوناگونی را به خصوصیات مختلف در سحابی جبار می دهند . باریکه تاریک که گستردگی آن از شمال به سمت منطقه روشن است و "دهانه ماهی "نامیده می‌شود . مناطق روشن برای هر دو طرف "بال" گفته می شود. از دیگر خصوصیات آن عبارتند از "" شمشیر "رانش" و "دریانوردی"
برچسب ها: سحابی، جبار، شکارچی، نجوم، اموزش نجوم، سحابی جبار، سحابی شکارچی،
جمعه 17 شهریور 1391 توسط محسن | نظرات ()


این وبلاگ با هدف افزایش اطلاعات نجومی شما تاسیس شده است امیدواریم که اطلاعات ما مورد استفاده و رضایت شما قرار گیرد . ما را از انتقادات و پیشنهادات خود بهره مند سازید . به دلیل نتایج حاصل شده از نظر سنجی سعی می کنیم تا پست ها را به گونه ای بنویسیم تا بیشتر مورد استفاده دانش آموزان عزیز قرار بگیرد .متشکریم
پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
آتشفشان ها در فضا (9)
تلسکوپ ها (20)
اسطرلاب (12)
ماده تاریک (15)
کتب نجومی (42)
کهکشان ها (32)
تاریخچه نجوم (11)
کسوف و خسوف (33)
مقالات جالب نجومی (44)
وسایل و ابزار نجومی (50)
دانشمندان علم نجوم (64)
اصطلاحات نجومی (130)
منظومه شمسی (41)
درباره علم نجوم (20)
نجوم در اسلام (43)
اجرام آسمانی (120)
دنباله دار ها (18)
سحابی ها (15)
ماهواره ها (39)
سیارک ها (15)
سیاه چاله (17)
ستارگان (31)
آموزش (115)
احسان
محسن
مهر 1391
شهریور 1391
فروردین 1389
بهمن 1388
آذر 1388
مهر 1388
شهریور 1388
مرداد 1388
تیر 1388
خرداد 1388
اندازه گیری فاصله ی زمین تا خورشید با استفاده از روش Huddle
اندازه گیری فاصله ی زمین تا خورشید با استفاده از روش Halley
کهکشان کارت ویل
نکات جالب در مورد فضا
هاله تاریک (Dark halo)
نوار راه شیری
کهکشان راه شیری
کهکشان اندروما
ناحیه ساختار مارپیچ
شبه کره بسیار عظیم
برامدگی های کهکشانی
بازو های مارپیچی
کهکشان مار پیچی ( قسمت دوم )
کهکشان های نامنظم(قسمت دوم)
ویژگی کهکشان ها
لیست آخرین مطالب